BELIEVE EXCELLENCE

پارکینگ طبقاتی

پارکینگ مکانیزه

پارکینگ زیرزمینی

اتوماسیون پارکینگ

آسانسور خودروبر

آسانسور خودروبر قیچی

آسانسور خودروبر لیفتراکی

آسانسور باربر

آسانسور خودرو

پارکینگ مکانیزه

آسانسور خودرو

پارکینگ شهری

پارکینگ جکی
  • Parking

سیستم پارک اتوماتیک

سیستم کمکی پارک هوشمند (IPAS) که با نام سیستم هدایت پارک پیشرفته (APGS) برای مدل‌های تویوتا در ایالات متحده نیز شناخته می‌شود، اولین سیستم پارک خودکار تولیدی است که توسط شرکت تویوتا موتور در سال 1999 در ابتدا برای مدل‌های هیبریدی تولید و در بازار ژاپن توسعه یافت. مدل های لکسوس این فناوری به رانندگان در پارک کردن وسیله نقلیه خود کمک می کند. در خودروهای مجهز به IPAS، از طریق صفحه نمایش داخل داشبورد و دکمه‌های کنترل، خودرو می‌تواند با ورودی کمی از کاربر خود را به فضای پارکینگ هدایت کند. اولین نسخه از این سیستم در سال 2003 بر روی پریوس هیبریدی که در ژاپن فروخته شد استفاده شد. در سال 2006، نسخه ارتقا یافته برای اولین بار در خارج از ژاپن در سدان لوکس لکسوس LS عرضه شد که از فناوری پارک خودکار در میان سایر اختراعات جدید با نام تجاری جدید استفاده می کرد. تویوتا. در سال 2009، این سیستم در نسل سوم پریوس فروخته شده در ایالات متحده در آسیا و اروپا ظاهر شد، فناوری پارک به عنوان سیستم هوشمند کمکی پارک برای هر دو مدل لکسوس و تویوتا به بازار عرضه شد، در حالی که در ایالات متحده نام سیستم راهنمای پارک پیشرفته تنها نام دارد. برای سیستم لکسوس استفاده می شود.
توسعه
نسخه اولیه سیستم کمکی پارک هوشمند، که در سال 2003 راه اندازی شد، برای پارک موازی معکوس طراحی شد. مداخله راننده مورد نیاز نبود، زیرا سیستم اندازه فضای پارک را تخمین زد و خودرو را به طور مناسب مانور داد. این کار توسط یک کامپیوتر داخلی انجام شد که از دوربینی که در جلو و عقب ماشین تعبیه شده بود استفاده می کرد. حسگرهایی که در مکان‌های مشابه قرار دارند، نزدیکی خودروهای مجاور را تشخیص می‌دهند. داشبورد تصویری از لات را نمایش می‌دهد و راننده باید موقعیت دقیق خودرو را از طریق فلش‌هایی که روی صفحه ظاهر می‌شود، تعیین کند. با استفاده از فلش ها، کاربر مکان خودرو را در فضا تعیین می کند. هنگامی که کاربر راضی شد، دکمه "تنظیم" را فشار داد که سپس IPAS را فشار داد. سپس این سیستم کنترل فرمان را برای مانور دادن خودرو به عهده گرفت.
نسخه های اولیه این سیستم در تشخیص اشیاء از جمله گربه، کالسکه بچه و عابران پیاده مشکل داشتند. ثانیاً هنگامی که راننده سیستم را در فضای بسیار کوچکی فعال می کرد، سیستم به طور مداوم سیگنال های هشدار دهنده را چشمک می زد تا کاربر را از خطر برخورد با وسیله نقلیه مطلع کند. در چنین شرایطی به کمک کاربر نیاز است. در سال 2005، نسخه ارتقا یافته قابلیت تشخیص راه راه پارک را اضافه کرد. نسخه بعدی این فناوری پارکینگ که در سال 2006 راه اندازی شد، یکپارچگی با سنسورهای پارک را اضافه کرد. این آخرین نسخه می‌تواند مانورهای فرمان مورد نیاز برای پارک موازی یا معکوس را محاسبه کند و به تعیین اینکه خودرو برای یک فضای خاص فاصله کافی دارد با نمایشگرهای رنگی که فضای کافی یا ناکافی را نشان می‌دهد، کمک می‌کند.
فن آوری
نمایش سیستم پارک موازی در تویوتا پریوس.
IPAS/APGS از پردازنده‌های رایانه‌ای استفاده می‌کند که به ویژگی سیستم هشدار سونار خودرو، دوربین پشتیبان و دو سنسور اضافی جلو در گلگیرهای جانبی جلو متصل هستند. سنسورهای پارک سونار که با نام‌های «دستیار پارک بصری» یا «دستیار پارک لکسوس» شناخته می‌شوند، شامل چندین سنسور در سپر جلو و عقب هستند که موانع را شناسایی می‌کنند و به خودرو اجازه می‌دهند در هنگام پارک معمولی اخطارها را به صدا درآورند و زاویه‌های فرمان بهینه را محاسبه کنند. این سنسورها به علاوه دو سنسور پارک اضافی به یک پردازنده کامپیوتر مرکزی متصل می شوند که به نوبه خود با سیستم دوربین پشتیبان ادغام شده است تا اطلاعات پارکینگ راننده را ارائه دهد.
هنگامی که از ویژگی سنسور پارک سونار استفاده می شود، پردازنده(ها) داده های زاویه فرمان را که روی صفحه نمایش لمسی ناوبری/دوربین همراه با اطلاعات موانع نمایش داده می شود، محاسبه می کند. سیستم کمکی پارک هوشمند این قابلیت را گسترش می‌دهد و هنگامی که خودرو به عقب تغییر می‌کند (که به طور خودکار دوربین پشتیبان را فعال می‌کند) قابل دسترسی است. در حالت معکوس، صفحه‌نمایش دوربین پشتیبان دارای دکمه‌های پارک است که می‌تواند برای فعال کردن روش‌های پارک خودکار استفاده شود. هنگامی که سیستم هوشمند کمک پارک فعال می شود، پردازنده مرکزی زوایای بهینه فرمان پارک موازی یا معکوس را محاسبه می کند و سپس با سیستم های فرمان برقی خودرو ارتباط برقرار می کند تا خودرو را به محل پارک هدایت کند.